Justyna Motławska

Strona Główna / Justyna Motławska

mnie

Nazywam się Justyna Motławska i jestem doradcą kariery. Każdego dnia, permanentnie się czegoś uczę: z książek, od ludzi, ale przede wszystkim doświadczając wartości w relacjach biznesowych. Dużą przyjemność sprawia mi inspirowanie innych i obserwowanie zmian w ich życiu zawodowym, które wspólnie udało nam się osiągnąć.

Ukończyłam naukę na kierunku Informacja Naukowo – Techniczna oraz studia  podyplomowe na wydziale Prawa i Administracji w zakresie Bezpieczeństwa i Higieny Pracy. Posiadam uprawnienia pedagogiczne. Aktualnie jestem studentką Akademii Trenera Biznesu.

Uwielbiam działać. Bez przerwy chcę coraz więcej robić i osiągać. Mam w sobie wewnętrzny ogień, który motywuje mnie do nieustannych działań. Jednak „chomikowanie” wiedzy i doświadczenia mi nie wystarcza. Wolę motywować innych i dzielić się tym, co sprawdza się w moim życiu. W ten sposób sama lepiej zaczynam rozumieć działanie poszczególnych technik i mechanizmów, a dodatkowo czuję dużą satysfakcję, gdy życie innych osób zmienia się na lepsze, a ja mogę do tego dołożyć swój mały wkład.

Dlaczego możesz mi zaufać?

Odkąd pokonałam wiele problemów związanych z poszukiwaniem pracy, postanowiłam, że chcę podzielić się zdobytą wiedzą i doświadczeniami z innymi. Dzisiaj wiem, dlaczego kilkanaście lat temu moja sytuacja zawodowa nie spełniała moich oczekiwań. Obranie kierunku swoich działań warto przede wszystkim zacząć od poznania siebie. Zmiana mentalności i sposobu działania to główne dwa nurty, które mają ogromny wpływ na osiąganie sukcesów zawodowych. Dzięki temu, że wiesz, jakie masz predyspozycje, znasz swoje talenty i masz świadomość swoich ograniczeń wiesz, jakie decyzje podejmować w życiu zawodowym. Dla mnie każdy dzień to czas na poznanie nowych możliwości. Na sukces zawodowy składa się wiele czynników. W moim przypadku to ciężka praca i determinacja, które doprowadziły mnie do tego miejsca, w którym teraz jestem.

Robiąc podsumowanie swoich kwalifikacji zawodowych, zdałam sobie sprawę, że miałam możliwość zdobycia doświadczenia na ponad siedemnastu różnych stanowiskach pracy. Począwszy od zajęć eksploatacyjnych, aż po funkcje zarządzania kilkudziesięcioosobowym zespołem. Obecnie zdaję sobie sprawę, że w moim przypadku zmiana strategii działania i mentalności, z pewnością pomogła zaoszczędzić kilku lat poszukiwań wymarzonej pracy.

Dzięki mojej wewnętrznej przemianie czuję się osobą szczęśliwą. Wiem, że warto walczyć o swoje życie, przecież nic nie dzieje się bez przyczyny. Zdaję sobie również sprawę, że sukces zawodowy wymaga osobistego wysiłku. Każdy nowy dzień i podejmowane inicjatywy na pewno Ci w tym pomogą. Budowanie własnej wartości poprzez poznawanie siebie i swoich osiągnięć z pewnością przybliży Cię do osiągnięcia wyznaczonego przez Ciebie celu zawodowego. Poprzez zmianę mentalności, uświadomienie sobie swoich mocnych stron i sukcesów, stworzenie skutecznych dokumentów aplikacyjnych, odpowiednie przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej, dobranie właściwej strategii działania –  osiągniesz sukces zawodowy.

Co mnie wyróżnia?

Angażuję się całą sobą we wszystko co robię. Codziennie staram się poszerzać swoją wiedzę poprzez czytanie fachowych książek oraz uczestnictwo w profesjonalnych kursach i szkoleniach. Każdą osobę traktuję bardzo indywidualnie, poprzez stały kontakt i częste rozmowy analizuję jej potrzeby, wspieram ją mentalnie i merytorycznie. Moim celem jest rozbudzić w niej chęć do walki o lepsze jutro.

Moje współprace i projekty

Oprócz doradztwa kariery prowadzę też treningi biznesu, jestem członkiem Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej, prezesem Stowarzyszenia Strefa Rozwoju i Pasji. Pełnię funkcję mentora w klubie Toastmasters Bydgoszcz. Współpracuje z Uczelniami Wyższymi, prowadząc warsztaty „Symulacje rozmów kwalifikacyjnych”. Jestem również redaktorką bloga perspektywapracy.pl

Udzielam konsultacji na targach pracy. Podczas zajęć z młodzieżą w szkołach udzielam wsparcia merytorycznego „Jak odnaleźć się na rynku pracy”. Pomagam w wydobyciu talentów. Prowadzę warsztaty z zakresu budowania swojej ścieżki zawodowej i poruszania się po rynku pracy.

Moja metodyka

Kluczem do sukcesu jest indywidualne podejście do klienta. Każdy z nas ma zupełnie inną osobowość, inne spojrzenie na otaczający go świat, inne problemy, inny poziom umiejętności radzenia sobie ze stresem w życiu i każdy przeszedł inną drogę, zanim trafił do doradcy zawodowego. Otwartość oraz umiejętność słuchania to główne zasady, którymi kieruję się w kontakcie z nowo poznaną osobą potrzebującą pomocy i wsparcia w znalezieniu odpowiedniej dla niego pracy.

W kontakcie z klientem skupiam się na zadawaniu właściwych pytań. Dzięki analityczności i empatii potrafię usłyszeć często niewypowiedziane słowa. Wierzę we własny potencjał. Wyróżniam się indywidualnym podejściem do klienta, a dzięki temu dostrzegam talenty oraz mocne strony innych ludzi. To właśnie one są najlepszym narzędziem do wszelkiej współpracy.

Zadzwoń teraz