fbpx

Jakiś czas temu zostałam poproszona o ocenę CV przygotowanego w formie krótkiego filmu. Miał on zostać wysłany do jednej z  agencji reklamowych. Pomyślałam, że to super pomysł. Trzeba się wyróżnić, pokazać kim się jest, zainteresować swoją osobą, zapaść w pamięć, zwłaszcza w „takiej” branży. Z zaciekawieniem wcisnęłam „play” oczekując czegoś porywającego. Film znudził mnie po minucie. Kreatywne CV, jak sama nazwa wskazuje musi być KREATYWNE. W tym ewidentnie zabrakło pomysłu. Nastąpił przerost formy nad treścią.Co zrobić, by nie podzielić losu tego kandydata?

 

ZACZNIJMY OD TEGO DLA KOGO JEST KREATYWNE CV
Kreatywne, nowatorskie CV w formie krótkiego filmu, bilboardu, bądź kolorowej prezentacji z pewnością jest atrakcyjnym rozwiązaniem dla kandydatów zajmujących się marketingiem, kreacją wizerunku, budowaniem marki. Godne rozważenia może być również dla architektów, grafików, artystów – muzyków, aktorów i innych zawodów związanych z tworzeniem nowego, przekraczaniem barier,wychodzeniem poza standardy. W przypadku zawodów, gdzie powyższe kompetencje nie są kluczowe trudno jednoznacznie ocenić wartość takiego CV dla potencjalnego pracodawcy. Przed podjęciem decyzji o wyborze formy CV warto bliżej zapoznać się z organizacją i działem, do którego zamierzamy złożyć aplikację. Jednych pracodawców możemy zachwycić pomysłowością i niestandardowym podejściem w innych wzbudzić obawy a jeszcze innych jedynie rozbawić.

 

JAK SPRAWDZIĆ, CZY POTENCJALNY SZEF JEST GOTOWY NA KREATYWNE CV?
Zachęcam do znalezienia odpowiedzi na pytania jakie postawy i wartości promuje dana firma, na ile kreatywność, nowatorskie podejście i proponowanie niestandardowych rozwiązań mogą być cennymi kompetencjami w oczach zespołu, do którego chcemy aplikować, co może być wartością dodaną dla pracodawcy i w jaki sposób możemy ją uwypuklić za pomocą kreatywnego CV, by pokazać naszą przewagę nad konkurencyjnymi kandydatami.

 

CHCĘ ZASZALEĆ Z MOIM CV, CO MAM ZROBIĆ?

Od  świadomego wyboru wersji standardowej  lub kreatywnej. Celem kandydata jest wzbudzenie silniejszego zainteresowania swoją aplikacją niż innymi i nie powinna ona być jedynie próbą zwrócenia uwagi bez wartościowej treści przekazu oraz dopasowania do poziomu stanowiska i pełnionych funkcji. Pamiętajmy, że prezentując się za pomocą wybranej formy CV budujemy swój wizerunek w oczach  pracodawcy.

 

PRZECZYTAŁEM ARTYKUŁ I CO TERAZ?

  • przygotuj się na pytanie, dlaczego zdecydowałeś się na taką formę aplikacji,
  • pamiętaj, że ciekawe CV nie jest synonimem portfolio,
  • zastanów się czy kreatywne CV zainteresuje rekruteów z Twojej branży, w większości przypadków niestety nie,
  • wyróżniające się CV sugeruje, że jesteś otwarty, ciekawy świata, nie boisz się wyzwań, masz milion pomysłów na minutę itp. Zastanów się czy reprezentujesz te cechy.

Dziękuję za przeczytanie moich wskazówek.
Pamiętaj, że zawsze możesz do mnie napisać
Trzymam kciuki za Twój rozwój zawodowy
i życzę samych sukcesów.

doradca kariery

Przeczytane? Bardzo się cieszę!

Czas wziąć sprawy w swoje ręce! Zacznij działać, zanim znajdziesz tysiąc wymówek, dlaczego chcesz jeszcze poczekać. Nie ma lepszego momentu na rozpoczęcie swojego treningu kariery, jak właśnie teraz.

Ciekawe? Chcesz więcej?

Zapisz się na newsletter. Otrzymasz nie tylko powiadomienia o nowych treściach na blogu, ale też dwa bezpłatne autorskie poradniki, prawdziwe skarbnice wiedzy, które od ręki pomogą Ci w planowaniu Twojej kariery.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *