fbpx

Nie rób sobie wakacji od szukania pracy

Wakacyjny półmetek za nami. Mieliśmy przestrzeń do wypoczynku, mogliśmy naładować akumulatory, pobawić się. Teraz przyszedł czas na…poszukiwanie pracy. Co trzecia osoba, z którą mam przyjemność rozmawiać informuje mnie wprost, że teraz „nie ma sensu szukać nowego zatrudnienia”, bo wszystko ruszy się we wrześniu…

 

Wiecie co? Jedyne co się ruszy to masa ludzi chcących TERAZ, a najlepiej JUŻ natychmiast dostać pracę.To, że w wakacje nie odbywają się rekrutacje to jakiś mit, który wbrew pozorom możesz wykorzystać. Pomyśl. Skoro na rynku istnieje przeświadczenie, że WSZYSCY ale to ABSOLUTNIE wszyscy rekruterzy są przez ten okres na jakiś tajemniczych wyspach, to masz.…uśpioną konkurencję ;)) Na pewno już wiesz do czego zmierzam 😉 Teraz, właśnie w tej chwili masz najmniej kontrkandydatów w całym roku. Każdy z nich liczy, że prawdziwe „bum” zacznie się na przełomie września i października, kiedy to podobno otwierają się „magiczne wrota procesów rekrutacyjnych”.

 

Zgodzę się, że sezon urlopowy trwa, a rekruter to też człowiek i odpocząć musi, ale firma z tego powodu nie zamyka swojej działalności, a potrzeba zatrudnienia nowego członka zespołu nie czeka na powrót urlopowicza. To jest fakt. Sprawdzony również na własnej skórze (moja rekrutacja zakończyła się w połowie sierpnia) Jak więc można wykorzystać domniemania innych?

 

Proponuję ZDWOJENIE DZIAŁAŃ.  Dlaczego? Bo we wrześniu będzie najwięcej… końcówek procesów rekrutacyjnych, rozpoczętych w sierpniu i lipcu. Odbędą się wielkie finały zmagań o konkretną posadę. Niestety połowa rynku się na nie nie załapie bo przegapią eliminacje.

 

Jednym słowem: NIE RÓB SOBIE WAKACJI OD SZUKANIA PRACY.  Ustal  plan działania:

  • poświęć godzinę dziennie na rozsyłanie CV,
  • sprofiluj CV pod konkretną branżę i stanowisko,
  • działaj systematycznie i metodycznie,
  • nie skupiaj się na jednym portalu, ale uważaj żebyś nie wysłał dokumentów dwa razy w to samo miejsce.

 

Pamiętaj o ZASADACH EFEKTYWNEGO WYSYŁANIA APLIKACJI  i bardzo ważnym szczególe, odpowiadaj na ogłoszenia najszybciej jak się da. Najlepiej zaraz po ukazaniu się danej oferty. Nie odkładaj tego na później. Z każdym dniem Twoje szansę na ODCZYTANIE maila maleją. I nie mów proszę, że zaczniesz „od jutra”. Są tacy, którzy już wystartowali. W WYŚCIGU O PRACĘ NIE MA DRUGIEGO MIEJSCA.

Dziękuję za przeczytanie moich wskazówek.
Pamiętaj, że zawsze możesz do mnie napisać
Trzymam kciuki za Twój rozwój zawodowy
i życzę samych sukcesów.

doradca kariery

Przeczytane? Bardzo się cieszę!

Czas wziąć sprawy w swoje ręce! Zacznij działać, zanim znajdziesz tysiąc wymówek, dlaczego chcesz jeszcze poczekać. Nie ma lepszego momentu na rozpoczęcie swojego treningu kariery, jak właśnie teraz.

Ciekawe? Chcesz więcej?

Zapisz się na newsletter. Otrzymasz nie tylko powiadomienia o nowych treściach na blogu, ale też dwa bezpłatne autorskie poradniki, prawdziwe skarbnice wiedzy, które od ręki pomogą Ci w planowaniu Twojej kariery.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *