fbpx

Nie daj się gremlinowi

JAK ZABIĆ GREMLINA? (gremlin to taki mały stwór, który odbiera Ci pewność siebie, neguje wszystkie pomysły, poddaje w wątpliwość każde działanie- okropna kreatura). Ostatnio biłam, tłukłam i na każdy możliwy sposób próbowałam zabić to małe wredne cholerstwo. Muszę powiedzieć, że z całą pewnością ma więcej niż 9 żyć.  Ale w końcu się udało. Dostałam propozycję prowadzenia pewnego  projektu. Usłyszałam od gremlina mnóstwo negatywnych słów. Nie było mnie tu 3 dni. Byłam na wojnie. Ale wróciłam. Ostatni bastion pokonany, przynajmniej na teraz. Moja recepta?

 

  1. NAZWIJ GREMLINA – konkretnie, czym on jest? Mój był strachem przed daniem wartości.
  2. POSZUKAJ WSPARCIA – przyznałam się przed Wami, że się boję. Otrzymałam mnóstwo komentarzy, wiadomości prywatnych za co baaaaaardzo dziękuję Pomogło mi to uwierzyć, że gremlin się myli-> Pierwszy cios zadany.
  3. SKONFRONTUJ SWOJE LĘKI – poszukałam, zapytałam koleżanki co sądzą o moich wątpliwościach. Z łatwością w kilku zdaniach podważyły autorytet małego stwora. Wybrałam osoby, które nigdy się ze mną nie patyczkowały. Gdyby gremlin miał rację-powiedziałyby mi o tym, w mało delikatny sposób Kolejne ciosy zadane.
  4. PRZYGOTUJ STRATEGIĘ – skoro już wiesz czego się boisz, co Cię hamuje i powstrzymuje przygotuj strategię działania. Ja kupiłam piękny gruby notes i zaplanowałam w jaki sposób chcę zrealizować powierzony projekt. To dało mi poczucie kontroli. To ja rozdałam karty, nie gremlin. Kolejny cios zadany.
  5. ZDOBĄDŹ SIĘ NA ODWAGĘ I ZACZNIJ DZIAŁAĆ -zwyczajnie idź po swoje. Gremlin powinien być na tyle osłabiony, że ta decyzja go dobije. Mój został pokonany. Umówiłam się na spotkanie, projekt przyjęłam. Zdecydowałam, że to zrobię. Mały głos umilkł. Poszedł pewnie regenerować siły, ale moje wojska są nadal czujne
A Ty? Którego Gremlina bierzesz na celownik? Kiedy naciśniesz spust?

Dziękuję za przeczytanie moich wskazówek.
Pamiętaj, że zawsze możesz do mnie napisać
Trzymam kciuki za Twój rozwój zawodowy
i życzę samych sukcesów.

doradca kariery

Przeczytane? Bardzo się cieszę!

Czas wziąć sprawy w swoje ręce! Zacznij działać, zanim znajdziesz tysiąc wymówek, dlaczego chcesz jeszcze poczekać. Nie ma lepszego momentu na rozpoczęcie swojego treningu kariery, jak właśnie teraz.

Ciekawe? Chcesz więcej?

Zapisz się na newsletter. Otrzymasz nie tylko powiadomienia o nowych treściach na blogu, ale też dwa bezpłatne autorskie poradniki, prawdziwe skarbnice wiedzy, które od ręki pomogą Ci w planowaniu Twojej kariery.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *