fbpx

Szkolenia, warsztaty- jak wykorzystać je w 100%?

PRZYJDŹ WCZEŚNIEJ 

Zazwyczaj szkolenia zaczynają się punktualnie, dlatego tak ważne jest, by przyjść wcześniej i mieć czas zarejestrować się, odebrać materiały szkoleniowe, nawiązać nowe znajomości. Spóźnialscy najczęściej wchodzą w popłochu szukając dla siebie miejsc. Skupiają również na sobie uwagę innych co znacznie utrudnia pracę mówcy. Takie osoby nie zrobią dobrego wrażenia, które przydaje się podczas sesji networkingowych.

USIĄDŹ W PIERWSZYCH RZĘDACH
Jeśli nie jest to szkolenie z wyraźnie wyznaczonymi strefami, staraj się zająć miejsce jak najbliżej mówcy, wtedy wyniesiesz najwięcej, poczujesz jego energie, wejdziesz w interakcje i całkowicie skupisz. Będziesz również lepiej widoczny, jeśli będziesz chciał zadać pytanie, czy podzielić się swoimi wnioskami.

RÓB NOTATKI
Najdokładniejsze jakie tylko możesz. Wiem, że podczas trwania szkolenia może się wydawać, że chłoniesz wiedzę jak gąbka i ona zostanie Ci na zawsze, ale to niestety nieprawda. Zawsze miej przy sobie notatnik, pisz ile się tylko da, żebyś zawsze miał możliwość powrotu do przekazywanego materiału.

ZAANGAŻUJ SIĘ W 100%
Wykonuj wszystkie ćwiczenia w skupieniu, odpowiadaj na pytania, bierz aktywny udział w dyskusjach. Pamiętaj o swoim celu- jesteś tu po to by się czegoś nauczyć.

DAJ SIĘ POZNAĆ
Na przerwach nie wgapiaj się namiętnie w telefon, ale wyjdź do ludzi. Takie wydarzenia to świetna okazja do poznania nowych osób, nawiązania relacji. Ja po Umyśle Milionera nawiązałam 3 ciekawe współprace tylko dlatego, że byłam otwarta na innych, rozpoczynałam rozmowy, dzieliłam się swoimi wrażeniami. Zgłaszaj się, wchodź w interakcje z mówcą – to wyróżni Cię na tle innych i sprawi, że będziesz lepiej zapamiętany.

PROŚ O WIZYTÓWKI
Jak już dasz się poznać i nawiążesz ciekawe znajomości- proś o wizytówki. MOJA RADA: napisz na odwrocie kilka ważnych faktów na temat swojego rozmówcy ” np. Paweł, wykonywał ze mną takie i takie ćwiczenie, fajny facet, ma dwójkę dzieci”, będzie Ci łatwiej po kilku dniach od zakończenia rozmowy skojarzyć czyją wizytówkę właśnie trzymasz w ręku. Odezwij się do swoich nowych kontaktów w przeciągu 72 h, podziękuj za wspólnie spędzony czas, zostaw namiar na siebie.

NAWIĄŻ RELACJĘ Z MÓWCĄ
Skoro go zaprosili, to znaczy, że jest ekspertem, a takich nigdy w życiu za wiele. W miarę możliwości podejdź do niego, podziękuj za warsztaty. Możesz też kupić książkę (jeśli taką wydał) i poprosić o dedykację. Spróbuj nawiązać relację, kontynuuj ją odwiedzając jego bloga lub zapraszając do kontaktów na linkedin.

I pamiętaj, na szkoleniu nie jesteś za karę. To Twój świadomy wybór. Mówca choćby starał się na 1000% przekazać Ci swoją wiedzę, nie zrobi tego jeśli jej nie przyjmiesz. Widziałam to wielokrotnie- siedzących na końcu sali, śledzących fb ludzi, którzy później najgłośniej krytykowali dane wydarzenie. Nie bądź jednym z nich. Podejmij odpowiednią decyzję i wynieś z warsztatów coś więcej niż długopis.

Dziękuję za przeczytanie moich wskazówek.
Pamiętaj, że zawsze możesz do mnie napisać
Trzymam kciuki za Twój rozwój zawodowy
i życzę samych sukcesów.

doradca kariery

Przeczytane? Bardzo się cieszę!

Czas wziąć sprawy w swoje ręce! Zacznij działać, zanim znajdziesz tysiąc wymówek, dlaczego chcesz jeszcze poczekać. Nie ma lepszego momentu na rozpoczęcie swojego treningu kariery, jak właśnie teraz.

Ciekawe? Chcesz więcej?

Zapisz się na newsletter. Otrzymasz nie tylko powiadomienia o nowych treściach na blogu, ale też dwa bezpłatne autorskie poradniki, prawdziwe skarbnice wiedzy, które od ręki pomogą Ci w planowaniu Twojej kariery.

2 thoughts on “Szkolenia, warsztaty- jak wykorzystać je w 100%?”

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *