fbpx

W jakie szkolenia warto inwestować?

Kama, ostatnio tak się rozpisujesz o warsztatach, szkoleniach na które biegasz, Skąd wiesz, że Ci się to opłaci? Skąd wiesz, że nie tracisz czasu?„Idąc na szkolenie czy warsztat inwestuję czas i pieniądze. Kiedyś chodziłam na nie dla zaświadczeń i certyfikatów, które nie mają większego znaczenia- taki miły dodatek i kolejny papierek do teczki. (Nie mówię tu o specjalistycznych kursach)Teraz mam inne priorytety ;)Wybierając się na taki event kieruję się pięcioma zasadami, które mam nadzieję, pomogą w wyborze interesujących warsztatów – kolejność przypadkowa

ZASTANAWIAM SIĘ CZY JEST MI ONO POTRZEBNE?

Nie ma sensu iść na szkolenie, dla samej idei wpisania go do CV. Wybieraj warsztaty mądrze,bo stracisz czas. Ja zawsze zadaje sobie pytanie czy dzięki temu poszerzę swoją wiedzę z dziedzin, w których się specjalizuję. Jeśli tak- idę. Inwestuję też w szkolenia ogólnorozwojowe- tak jak Umysł Milionera oraz w warsztaty motywacyjne– pozytywnej energii nigdy za wiele

SPRAWDZAM ZAKRES MERYTORYCZNY

W miarę możliwości staram się poznać formułę szkolenia, na które mam chęć się wybrać. Jeśli jest ono cykliczne, szukam relacji z poprzednich wydarzeń, opinii uczestników. Robię tak zwłaszcza wtedy, kiedy mam za szkolenie zapłacić.

DOWIADUJĘ SIĘ WIĘCEJ O PROWADZĄCYM
Typowe podejście choleryka ;)) Jeśli mam uznać czyjś autorytet, muszę wiedzieć, że faktycznie to co ma mi do przekazania poparte jest wiedzą i doświadczeniem. Certyfikaty, nagrody czy wydane książki nie są tak dla mnie istotne, jak sposób prowadzenia zajęć. Czasami udaje mi się „poznać” osobowość mówcy śledząc jego wpisy na fb, blogu itp. Jeśli mi nie odpowiada- rezygnuję z udziału,bo komuś mogę zabrać bez sensu miejsce. Zdarzyło mi się kilka razy nie pójść na szkolenie widząc, że prowadzący nie przekazuje wiedzy w sposób dla mnie odpowiedni.

SPRAWDZAM KTO JEST ORGANIZATOREM
Wiem, że dla niektórych to jest mało istotne, ale dla mnie bardzo ważne jest poczucie, że organizator ma doświadczenie w przeprowadzaniu tego typu imprez.

SPRAWDZAM ILE TRWA SZKOLENIE
Czas jest bardzo ważny. Oczywiście zawsze jest go mało dlatego powinno być go wystarczająco dużo, żeby poznać solidne postawy danego zagadnienia. Sprawdzam zakres merytoryczny i szacuję ile może zająć jeden blok tematyczny. Im bardziej skomplikowane szkolenie tym dłużej powinno trwać. Jeśli ktoś chce przerobić „wszystko” w trzy godziny- odpuszczam temat.

Te kilka zasad pozwala mi uniknąć rozczarowań, dzięki czemu mam ze szkoleń same dobre wspomnienia. Zawsze wynosiłam z nich coś ciekawego, co wykorzystywałam później, dlatego WARTO szukać warsztatów, mogących Ci pomóc w podnoszeniu kwalifikacji. Powyższe zasady sprawdzają się również w wyborze webinarów czy szkoleń on-line.

Dziękuję za przeczytanie moich wskazówek.
Pamiętaj, że zawsze możesz do mnie napisać
Trzymam kciuki za Twój rozwój zawodowy
i życzę samych sukcesów.

doradca kariery

Przeczytane? Bardzo się cieszę!

Czas wziąć sprawy w swoje ręce! Zacznij działać, zanim znajdziesz tysiąc wymówek, dlaczego chcesz jeszcze poczekać. Nie ma lepszego momentu na rozpoczęcie swojego treningu kariery, jak właśnie teraz.

Ciekawe? Chcesz więcej?

Zapisz się na newsletter. Otrzymasz nie tylko powiadomienia o nowych treściach na blogu, ale też dwa bezpłatne autorskie poradniki, prawdziwe skarbnice wiedzy, które od ręki pomogą Ci w planowaniu Twojej kariery.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *