fbpx

Siła superbohatera

Czasami wystarczy jedna rozmowa, artykuł czy film, by uruchomić proces początkujący jakąś zmianę. Właśnie coś takiego przeżywam. Od wtorku mocno rezonuje we mnie spotkanie z Coachem Kariery, Arletą Dąbrowską. Analiza swoich działań bywa trudna, ale bardzo potrzebna, dlatego z całego serca Was do niej zachęcam.

 

MYŚL NR 1- Jesteś super
Jak często tak o sobie myślisz? Im częściej tym lepiej, ale wiem, że czasami nie jest łatwo w to uwierzyć. Nie lubię  pustych słów, dla mnie najważniejsze są konkrety. Jak jest fajnie, to jest fajnie i wiem, że mogę zrobić wszystko. Gorzej jak mam pod górę…co wtedy? Potrzebuję twardych, merytorycznych dowodów na to, że jednak mogę przenosić góry. Tylko jak je zdobyć? Co może być takim dowodem? Okazuje się, że dobrym pomysłem jest spis Twoich osiągnięć, sukcesów i przewag konkurencyjnych. Zanotowane w specjalnym zeszycie, będą źródłem motywacji, inspiracji i siły. I co najważniejsze, będą dotyczyć bezpośrednio Ciebie. Z taką magiczną listą kryzysy powinny być łatwiejsze do przebrnięcia. Ok, zrobiłam 😉

 

MYŚL NR 2- Każdy myśli o sobie
Arleta ma ogromną wiedzę i co najważniejsze, chętnie się nią dzieli. Opowiedziała mi o bardzo ciekawym mechanizmie. Jak często zastanawiasz się, co inni pomyślą na Twój temat? Jak często rezygnujesz z podjęcia określonych działań, bo nie wiesz jak ludzie na to zareagują? A czy wiesz, że ci „inni”…też się nad tym zastanawiają? Czy Tobie też się właśnie „łączą” w głowie odpowiednie kropki? 🙂 Tak…ludzie zazwyczaj są tak pochłonięci sobą i tym, jak są odbierani, że w rzeczywistości…nie mają czasu realnie skupić się dłużej na kimś innym. Nieważne więc, czy zrobisz coś, czy też nie. Prawdziwie interesuje to tylko Ciebie. Możesz wzbudzić chwilowe zainteresowanie ale na stałą atencję raczej nie ma co liczyć. Czy warto więc dla kilku minut w świadomości drugiej osoby, rezygnować z własnych marzeń i stawiać sobie ograniczenia?

 

MYŚL NR 3- Kryzysowa siła
Wiesz, że jesteś silną osobą. A dlaczego to wiesz? Skąd czerpiesz siłę, która pozwala Ci mimo wszystko działać? To były trudne pytania. No właśnie…skąd czerpać siłę, kiedy stajesz przed mega trudnym wyzwaniem? Pewnie Cię nie zaskoczę, ale tak… z siebie. Każdy z nas ma jej inny rodzaj. Moją jest natychmiastowa reakcja i działanie. Cokolwiek, by się nie stało od razu zaczynam szukać rozwiązań. Nie potrzebuję do tego głaskania po główce i docenienia. Uświadomiłam sobie, że każdy ma w sobie takiego super bohatera, który jest w stanie zrobić absolutnie wszystko. Problem jedynie w tym, że nie zawsze o nim pamiętamy lub potrafimy wezwać. I tu dochodzimy do ważnego ćwiczenia. Co robisz w sytuacjach kryzysowych? Planujesz strategię? Podejmujesz natychmiastowe decyzje? Jak wygląda Twoja reakcja? Zastanów się dobrze..bo w tej wizji nie ma osób trzecich. Jesteś sam. Co robisz? Wiesz już co jest Twoją siłą, wiesz jak wyglądasz jako heros. Zastanów się jeszcze co musisz zrobić, aby zawsze pamiętać o swojej mocy. Ja kupiłam bransoletkę z literką „k”, która ma mi o tym przypominać, w końcu super bohaterowie mają swoje znaczki 😉

 

MYŚL NR 4- Znasz odpowiedzi na wszystkie swoje pytania
Idąc na spotkanie, oczekiwałam odpowiedzi na mnóstwo przygotowanych pytań. Okazało się jednak, że na większość z nich ją znam. Wystarczyło kilka pomocniczych fraz, abym dostarczyła sobie rozwiązań. Oto one:

 

  • dlaczego chcesz osiągnąć to czy to?
  • co się zmieni jeśli Ci się uda?
  • czego potrzebujesz do realizacji swoich planów?
  • co się musi wydarzyć, aby Ci się udało?
  • jak zamierzasz realizować swoje cele?

 

Wiesz już co należy zrobić prawda? 😉 Tak wygląda obecnie moja głowa 😉 4 ważne myśli, mnóstwo inspiracji oraz gotowość do działania. Są to oczywiście moje wnioski, ale mam nadzieję, że zainspirują Cię do wyciągnięcia własnych. 3mam kciuki za Twoje cele i pamiętaj warto robić przystanek stop, zwłaszcza z osobą, dla której jesteś białą kartką 🙂

Dziękuję za przeczytanie moich wskazówek.
Pamiętaj, że zawsze możesz do mnie napisać
Trzymam kciuki za Twój rozwój zawodowy
i życzę samych sukcesów.

doradca kariery

Przeczytane? Bardzo się cieszę!

Czas wziąć sprawy w swoje ręce! Zacznij działać, zanim znajdziesz tysiąc wymówek, dlaczego chcesz jeszcze poczekać. Nie ma lepszego momentu na rozpoczęcie swojego treningu kariery, jak właśnie teraz.

Ciekawe? Chcesz więcej?

Zapisz się na newsletter. Otrzymasz nie tylko powiadomienia o nowych treściach na blogu, ale też dwa bezpłatne autorskie poradniki, prawdziwe skarbnice wiedzy, które od ręki pomogą Ci w planowaniu Twojej kariery.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *