fbpx

Nie masz pieniędzy na szkolenia?- mam rozwiązanie część 2

Poprzedni post o alternatywnej drodze docierania do wiedzy ze szkoleń, cieszył się sporym zainteresowaniem, więc postanowiłam dopisać do niego część drugą. Pamiętając, że są to rozwiązania pośrednie i nigdy nie będą mogły zastąpić prawdziwego uczestnictwa w szkoleniu, przedstawiam moje alternatywne sposoby na szukanie informacji od znanych mówców 😉 Mam nadzieję, że pomogą Wam dotrzeć do wielu ciekawych inspiracji 🙂

 

1) WEBINARY
Uwielbiam je 😉 Pojawiają się zazwyczaj w ciągu dwóch tygodni przed konkretnym wydarzeniem. Są takim „demo” możliwości trenera i zajawką tematu, który zostanie przez niego poruszony. Zazwyczaj trwa około godziny. Dla mnie jest świetną okazją do wypunktowania zagadnień, szczególnie dla mnie interesujących, którym warto przyjrzeć się bliżej później, bo podczas tej godziny zostaną jedynie przedstawione, a nie wyjaśnione. Webinar pozwala mi też sprawdzić, czy „czuję” danego mówcę i jego sposób przekazywania wiedzy, co w moim przypadku często warunkuje zakup. Skoro mam wydać pieniądze na dany event, chcę wiedzieć, że zobaczę i usłyszę kogoś, kto ma coś wartościowego do przekazania. Webinar  w tym pomaga.

 

2) KSIĄŻKI
Książka to genialna alternatywa dla drogich szkoleń, które są poza moim zasięgiem. Znajdę w niej merytoryczną wiedzę, wskazówki, case study i sprawdzone rozwiązania, ominie mnie za to proces grupowy, ćwiczenia indywidualne i praktyczne wykorzystanie zdobytej wiedzy, bo właśnie to dzieje się na większości warsztatów. Nie mniej jednak warto zaopatrzyć się w odpowiednią pozycję, ponieważ zauważyłam, że wielu mówców w swoich publikacjach opisuje to, co robi na szkoleniach, wzbogacając ten opis o dodatkowe historie i ćwiczenia, na które nie ma czasu podczas występów na scenie. Książka to inwestycja od 30 do 50 zł, która szybko się zwróci, dostarczy konkretnych rozwiązań i będzie zawsze pod ręką. Polecam 😉 Mam ich osobiście cały stos 😉

 

3) POKAZÓWKI
Czyli szkolenia, które organizują biura karier, parki naukowo-technologiczne, stowarzyszenia i kluby biznesu. Dla uczestnika są zazwyczaj za darmo lub kosztują do ok 100 zł, trwają do trzech godzin. Są to skrócone i okrojone wersje standardowych szkoleń (te trwają cały dzień). Dają dużo wartości, wiedzy, energii i konkretnych rozwiązań, ale nie wyczerpują tematu do końca 😉 Warto na nich być, by poznać mówcę osobiście, zamienić z nim kilka słów, dowiedzieć się o dalszych szkoleniach, podpytać o możliwości współpracy 😉 albo kupić książkę. Informacje o takich wydarzeniach są zamieszczane na stronach organizatorów, wymagana jest rezerwacja  miejsca. Trzeba być bardzo czujnym i obserwować co się dzieje, bo ciekawsze szkolenia rozchodzą się jak ciepłe bułeczki i łatwo można je przegapić;)

 

4) STRONY INTERNETOWE/ FACEBOOK
Zawsze warto śledzić wybranego mówcę na fejsie 😉 Zazwyczaj zamieszcza tam zajawki, inspiracje lub informacje gdzie zamierza się pojawić. Polecam aktywność na profilu, bo to pozwoli Cię zapamiętać i ułatwi kontakt.  To od niego, z pierwszej ręki, dowiesz się też, czy napisał nowy artykuł, książkę, udzielił wywiadu lub nagrał webinar, z którego możesz skorzystać. Czasem  zorganizuje konkursy, w których można wygrać darmową wejściówkę na dane szkolenie 😉 Znam również takich, co prowadzą vlogi i nagrywają podcasty. Z każdej aktywności możesz dowiedzieć się czegoś nowego, zainspirować się lub dostać wskazówkę czemu dokładniej się przyjrzeć i na co w przyszłości zwrócić większą uwagę.

To moje 4 sposoby docierania do wiedzy przekazywanej od najlepszych 😉
Mam nadzieję, że pomogłam i już wiesz czego warto szukać 😉

 

PRZECZYTAŁEM ARTYKUŁ I CO TERAZ?

  • wybierz najlepszą dla Ciebie formę przyswajania wiedzy,
  • zrób dobry research i wybierz najlepsze materiały dydaktyczne,
  • ucz się, wymieniaj wiedzą i cały czas monitoruj co się dzieje na rynku.

Dziękuję za przeczytanie moich wskazówek.
Pamiętaj, że zawsze możesz do mnie napisać
Trzymam kciuki za Twój rozwój zawodowy
i życzę samych sukcesów.

doradca kariery

Przeczytane? Bardzo się cieszę!

Czas wziąć sprawy w swoje ręce! Zacznij działać, zanim znajdziesz tysiąc wymówek, dlaczego chcesz jeszcze poczekać. Nie ma lepszego momentu na rozpoczęcie swojego treningu kariery, jak właśnie teraz.

Ciekawe? Chcesz więcej?

Zapisz się na newsletter. Otrzymasz nie tylko powiadomienia o nowych treściach na blogu, ale też dwa bezpłatne autorskie poradniki, prawdziwe skarbnice wiedzy, które od ręki pomogą Ci w planowaniu Twojej kariery.

4 thoughts on “Nie masz pieniędzy na szkolenia?- mam rozwiązanie część 2”

  1. Dla mnie książki i internet to jedyne możliwości rozwoju. W mojej miejscowości (65tyś) nie widziałem żadnego ogłoszenia o pojawieniu się trenera. Co do pokazówek to są one organizowane dla bezrobotnych zarejestrowanych osób a nie studentów.

  2. Sama organizowałam spotkania dla studentów, więc nie są one tylko dla bezrobotnych. Organizacje o których wspomniałam tworzą takie eventy zwyczajnie dla chętnych, są czasem ustalone grupy docelowe, ale najczęściej decyduje kolejność zgłoszeń a nie status studenta lub bezrobotnego, bo nie mówię tutaj o wsparciu ze strony urzędu pracy.

  3. W takim razie gdzie się oglaszalas ? Może znajdę coś takiego w moim mieście 🙂

  4. Ja ogłaszałam się na fejsie, polecam śledzenie klubów biznesu, starterów itp. albo jeśli to mała miejscowość szukaj w domach kultury lub na portalach skupiających ogłoszenia lub spisy wydarzeń z Twojej okolicy u mnie będzie to np.trojmiasto.pl Warto posprawdzać też uczelnie wyższe lub inne ośrodki edukacyjne 😉

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *