fbpx

Kreatywne przypominajki

Czytając różne książki, oglądając „sekret”, czy uczestnicząc w szkoleniach, spotykam się z zadaniami, których celem jest wizualizacja moich marzeń. Do wszelkich afirmacji i praw przyciągania podchodziłam z lekkim niedowierzaniem. Rysować lubię ale czy moje bazgroły mogą mieć cudowną moc? Czy to kolejne hokus-pokus? Nie chciałam oceniać, bez sprawdzenia, więc wykonałam kilka ćwiczeń, które miały mi pomóc w wizualizacji i zapamiętaniu swoich pragień. Oto efekty moich eksperymentów.

 

ZANIM ZACZNIESZ…
Przygotuj czyste kartki papieru, mazaki, wycinki z gazet, kredki i naklejki, czyli wszystko to, co pomoże Ci w pracy. Zadbaj też o swój spokój. To ważne, żebyś miał możliwość zastanowić się, wsłuchać w siebie i zapisać swoje myśli. Wszystko gotowe? To zaczynamy.

 

MAPA MARZEŃ
Czyli plansza, na której należy namalować wszystkie swoje marzenia (można użyć też wycinków z gazet) Swoją robiłam przez 3 godziny, bo włożyłam w nią dużo serca. Jest bardzo osobista, dlatego jej nie pokażę, ale poniżej znajdziecie schemat, na którym się opierałam. Mapa marzeń z założenia powinna być kolorowa i pełna dobrych emocji. Ma pokazać Ci najlepszą z możliwych wizji Twojego życia.

 

CZY COŚ MI TO DAŁO?
Moja mapa marzeń wisi na łóżkiem od 3 miesięcy. Na 20 głównych marzeń, spełniły się 3 i pół 🙂 Widząc codziennie swoje cele, łatwiej dostrzegam możliwości czy szanse, które pomogą mi je osiągnąć. To trochę tak, jakbym nałożyła lepsze okulary, wyostrzające obraz. Mapa to również „ściąga” i „przypominajka”, niepozwalająca odłożyć swoich marzeń na później. Trudno „zapomnieć” o czymś, co się codziennie widzi 🙂

Kreatywne przypominajki 1

MOJA MISJA- czyli opisanie powodu, dla którego robisz właśnie to, co robisz.

 

CZY COŚ MI TO DAŁO? Pokazało, że mam silne „why”, które jest ważne, szczególnie wtedy, kiedy mam dość wszystkiego i najchętniej zaprzestałabym swoich działań. W chwilach zwątpienia taka kartka przypomina, że moja praca ma jednak sens i co najważniejsze, konkretny cel. Jest to również papierek lakmusowy, pozwalający sprawdzić czy angażując się w kolejne projekty nie zbaczam z odpowiedniego kursu.

Kreatywne przypominajki 2

 

DOBRE KARTKI – czyli własnoręcznie wykonane, które przekazuje się bliskim osobom bez okazji. Zrobienie ich zajęło mi kilka godzin,  rozdaję je do tej pory.

 

CZY COŚ MI TO DAŁO? Głównym założeniem „dobrych kartek” jest przekazanie pozytywnych emocji, docenienie drugiej osoby, umocnienie więzi z bliskimi i w mojej ocenie jest ono spełnione w 100%.  To bardzo fajne i przyjemne uczucie, kiedy widzę uśmiech obdarowanego. Daję je od tak, bez konkretnego powodu 🙂 Zdecydowanie jestem zwolenniczką takiego sposobu okazywania podziwu, wsparcia czy podziękowania i szczerze go polecam. Dzielenie z kimś szczęścia fantastycznie ładuje pozytywną energią.

 

Kreatywne przypominajki 3

Kreatywne przypominajki 4

LIST DO SIEBIE ZA 10 LAT – napisanie kilku słów do swojego przyszłego „ja”, które mają zmotywować do osiągnięcia konkretnego celu.

 

CZY COŚ MI TO DAŁO?  Dobrze się bawiłam, wyobrażając sobie jak znajduję tę kartkę lub zdjęcie za 10 lat i wspominam emocje, towarzyszące jej tworzeniu. Zastanawiałam się nad reakcją na „młodzieńcze” marzenia i wiem jedno, nie chciałabym być zawiedziona albo zła, że  nie udało mi się osiągnąć swoich celów. Taki list działa głównie na nastawienie i motywację. Przecież nie chcę obudzić się za 10 lat z myślą, że je straciłam…

Kreatywne przypominajki 5

DZIENNIK INSPIRACJI – zeszyt w którym, na wzór pamiętnika, notujesz swoje przemyślenia, cytaty, ciekawe myśli czy informacje ze szkoleń.

CZY COŚ MI TO DAŁO?  Zeszyt skutecznie przypomina o wszystkim, co mnie inspiruje. Obecnie jest jednym z najcenniejszych przedmiotów jakie posiadam. Często noszę go w torebce. Są w nim najważniejsze notatki ze wszystkich szkoleń i warsztatów, cytaty, czasem fragmenty książek. Dbam, by był kolorowy. Jest moim kompendium wiedzy i źródłem motywacji. Przydaje się zwłaszcza w złych momentach. Ze wszystkich sposobów wizualizacji swoich celów, ten jest moim faworytem 🙂

Kreatywne przypominajki 6

Dziękuję za przeczytanie moich wskazówek.
Pamiętaj, że zawsze możesz do mnie napisać
Trzymam kciuki za Twój rozwój zawodowy
i życzę samych sukcesów.

doradca kariery

Przeczytane? Bardzo się cieszę!

Czas wziąć sprawy w swoje ręce! Zacznij działać, zanim znajdziesz tysiąc wymówek, dlaczego chcesz jeszcze poczekać. Nie ma lepszego momentu na rozpoczęcie swojego treningu kariery, jak właśnie teraz.

Ciekawe? Chcesz więcej?

Zapisz się na newsletter. Otrzymasz nie tylko powiadomienia o nowych treściach na blogu, ale też dwa bezpłatne autorskie poradniki, prawdziwe skarbnice wiedzy, które od ręki pomogą Ci w planowaniu Twojej kariery.

2 thoughts on “Kreatywne przypominajki”

  1. Prowadzę taki zeszyt z cytatami, ciekawymi przemyśleniami, moimi celami i tym co już udało się osiągnąć (szczególnie przydatne w gorszy dzień) i z przyjemnością przygotowuję kartki dla moich bliskich. Czas napisać list i zrobić mapę marzeń :))Pozdrawiam!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *