fbpx

Czy zawsze musisz być najlepszy?

Uczęszczasz na szkolenia i warsztaty po to, żeby być coraz lepszym. Uczysz się i dążysz do doskonałości, bo inaczej do niczego się nie nadajesz. W pracy nigdy nie odpuszczasz, chcesz się wykazać, zrealizować projekt na najwyższym poziomie. Coraz gorzej śpisz, bo się zamartwiasz, że Ci nie wyjdzie. Sukcesy sprawiają, że poświęcasz pracy coraz więcej czasu, a błędy Cię wyhamowują. Wszystko po to, aby być najlepszym. Często powyższe działania prowadzą do obniżania poczucia własnej wartości, pewności siebie, a nawet do wypalenia zawodowego. Poniżej umieszczam kilka wskazówek, które mogą pokazać, że nie trzeba być perfekcjonistą, aby efektywnie działać:

 

DOSTOSUJ SWOJE MOŻLIWOŚCI DO WYZNACZONEGO CELU
Przeanalizuj cel pod kątem swoich możliwości. W przypadku, gdy pozwalają one zrealizować zadanie przejdź do planowania działań. Natomiast, jeżeli nie posiadasz niektórych umiejętności, kompetencji zastanów się kto może pomóc Ci przy realizacji celu.

 

SPOKOJNIE PODEJDŹ DO WYZWAŃ
Po otrzymaniu celu, który okazuje się nie lada wyzwaniem, spisz wszystkie czynności, które będą niezbędne do realizacji wyzwania. Określ również przy każdej z nich, w jaki sposób wykonasz daną czynność i co będzie Ci potrzebne. Okaże się wtedy, że nie taki wilk straszny jak go malują.

 

SKONCENTRUJ SIĘ NA WŁAŚCIWYM WYKONANIU ZADANIA
Przy realizacji zadań często koncentrujemy się na rzeczach pobocznych, dodatkowych bądź zastanawiamy się jak wykonać projekt lepiej. Skoncentruj się wyłącznie na osiągnięciu postawionego celu i trzymaj się swojego planu. Praca będzie wtedy bardziej efektywna.

 

ZREALIZUJ CEL W WYZNACZONYM TERMINIE
W wielu przypadkach cel osiągany jest już po wyznaczonym terminie. Zaplanuj działania w taki sposób, aby po zakończeniu zadania mieć jeszcze bufor czasowy na wprowadzenie drobnych zmian bądź ulepszenie efektu.

 

POZWÓL SOBIE NA POPEŁNIANIE BŁĘDÓW
Nikt nie jest nieomylny i każdy popełnia błędy. Przyzwolenie na ich popełnianie spowoduje, że zamiast zamartwiać się  dokonasz analizy przyczyn. Pozwoli Ci to wyciągnąć odpowiednie wnioski i unikać tych samych błędów w przyszłości. W końcu najszybciej uczymy się na własnych błędach. Nie musisz być najlepszy, perfekcyjny, doskonały. Działaj zgodnie ze swoimi możliwościami a zobaczysz, że efekty mogą Cię zaskoczyć 🙂

Dziękuję za przeczytanie moich wskazówek.
Pamiętaj, że zawsze możesz do mnie napisać
Trzymam kciuki za Twój rozwój zawodowy
i życzę samych sukcesów.

doradca kariery

Przeczytane? Bardzo się cieszę!

Czas wziąć sprawy w swoje ręce! Zacznij działać, zanim znajdziesz tysiąc wymówek, dlaczego chcesz jeszcze poczekać. Nie ma lepszego momentu na rozpoczęcie swojego treningu kariery, jak właśnie teraz.

Ciekawe? Chcesz więcej?

Zapisz się na newsletter. Otrzymasz nie tylko powiadomienia o nowych treściach na blogu, ale też dwa bezpłatne autorskie poradniki, prawdziwe skarbnice wiedzy, które od ręki pomogą Ci w planowaniu Twojej kariery.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *