fbpx

Zacznij swój dzień od ładowania akumulatorów

Kolejny raz o tak wczesnej porze Twój budzik wyrywa Cię z błogiego snu, a Ty klikasz opcje „drzemka”, żeby jeszcze przez kilka chwil pozostać w swoim wygodnym  łóżku?  Za oknem dziś znów deszcze niespokojne zniechęcają Cię, aby ruszyć się z miejsca i zrobić te wszystkie rzeczy z listy DO OGARNIĘCIA NA DZIŚ. Kiedy z trudem próbujesz otworzyć rano choćby jedno oko, myśl o wiecznie narzekającym szefie albo mało życzliwym współpracowniku sprawia, że masz ochotę zawinąć się w koc, wziąć urlop na żądanie, a potem spędzić cały dzień na kanapie objadając się lodami i oglądając seriale. W pewnym momencie spoglądasz jednak na zegarek i…. Wracasz do rzeczywistości !!!

W podskokach  zrywasz się z łóżka, bo za 30 minut musisz być przecież w  pracy! Szybki prysznic, mycie zębów, prasowanie koszuli (tylko od frontów, bo pod żakietem i tak reszty nie widać), makijaż, fryzura w stylu „artystyczny nieład”, dwa kęsy tego, co akurat znalazło się w lodówce, buty, parasol pod pachę i zaczyna się wyścig z czasem! W takich momentach zawsze żałujesz, że nie masz latającego dywanu . Nie dość, że pada, to jeszcze Twój tramwaj  się spóźnia, a Ty całą swoją siłą umysłu próbujesz zatrzymać czas w miejscu, żeby zdążyć.

Udało się! 8:02 wpadasz do biura zdyszany i spocony niczym biegacz przekraczający linię mety po
maratonie. Myślisz sobie wtedy : „To będzie ciężki dzień. Jak ja go przetrwam?”… A gdyby tak ten dzień zacząć inaczej? Gdyby można było rano podłączyć swój mózg małym kabelkiem do ładowarki i dzięki temu chciałoby nam się bardziej?

Już jutro możesz właśnie tak zrobić – naładować swoje akumulatory pozytywnej energii na cały dzień. Każdy poranek jest bardzo istotnym elementem Twojego dnia. Już jutro spróbuj zacząć go inaczej niż dotychczas.  Poznaj kilka prostych zasad, dzięki którym dowiesz się jak to zrobić.

 

ZMIEŃ PUNKT WIDZENIA
Nie traktuj jutra jako kary za grzechy. Wstając rano zadaj sobie pytanie: Co dobrego może się dzisiaj wydarzyć? Każdy dzień jest wyzwaniem – podejmij je! Wizualizuj swoje osiągnięcia i znajdź odpowiednią motywację do działania. We wszystkie swoje obowiązki włóż jutro jeszcze więcej serca, postaraj się zrobić to najlepiej jak potrafisz. Zrób to na 150%, bo kto mógłby zrobić to lepiej od Ciebie?! Nie zapomnij uwzględnić w harmonogramie dnia chwili na swoje przyjemności w ramach nagrody.

 

ZNAJDŹ SWÓJ PORANNY SPOSÓB NA DOŁADOWANIE
Postaraj się wygospodarować rano tyle czasu, aby móc spokojnie zrobić te wszystkie czynności, które zazwyczaj robisz w biegu. Pośpiech = nerwy, a to nam zupełnie niepotrzebne! Niech ten poranny prysznic i śniadanie staną się przyjemnością. Stwórz własną playlistę ulubionych kawałków, tańcz, śpiewaj do lustra myjąc zęby, ciesz się tą chwilą i myśl tylko o tym, co dobrego przyniesie dzień. Nie zapomnij tylko kontrolować czasu 🙂

 

SKOŃCZ Z NARZEKANIEM!
My, Polacy uwielbiamy pomarudzić! Denerwuje nas deszcz, śnieg i niska temperatura, ale w słoneczny dzień  też jest „do bani”, bo jest duszno i gorąco! Wkurzają nas dziury na drogach, ale jeszcze bardziej płatne autostrady…

Co gorsza, w naszych bliskich widzimy zwykle więcej wad niż zalet. Skupiamy się np. na tym, że nasza nasi faceci zwlekają z przykręceniem półki, albo rozrzucają skarpetki po podłodze – nie pamiętamy jednak o tym, że świetnie realizują się w swoich rolach zawodowych, a ponadto są świetnymi szoferami 🙂 Nie pozwól, aby sprawy niezależne od Ciebie wpływały na Twoje samopoczucie! Jeśli pada deszcz, to po prostu zabierz ze sobą parasol – nie szukaj problemu na każde rozwiązanie!

 

BĄDŹ GOTÓW NA EWENTUALNE TRUDNOŚCI
Każdy z nas ma czasami jakieś obawy przed tym co może się wydarzyć… Taki bagaż niepokoju nie pozwala na doładowanie naszych akumulatorów. Niekiedy nawet spędzają  sen z oczu. Czasami boimy się, tego, że nie będziemy potrafili sprostać pewnym zadaniom, innym razem, że nie zdążymy przygotować jakiegoś projektu na wyznaczony deadline. Co sobie pomyślą inni, jeśli coś się nie uda?

Pamiętaj, że wszystko dzieje się dwa razy – najpierw w naszej głowie, a później dopiero w rzeczywistości. Przeanalizuj sytuację, która może być dla Ciebie trudnością i przygotuj się na każdą ewentualność, zawsze szukając optymistycznych rozwiązań.

Jeśli np. obawiasz się, że nie uda Ci się wykonać planu sprzedażowego na ten miesiąc, pomyśl co możesz uczynić, aby tego uniknąć, ale również przygotuj się na ewentualne niepowodzenie. Potraktuj każde potknięcie jako ważną lekcję – wyciągnij  z niej wnioski, zamiast załamywać ręce.

 

ZARAŻAJ SWOJĄ ENERGIĄ OTOCZENIE
Kiedy już znajdziesz swoją własną „ładowarkę pozytywnej energii” i wyjdziesz rano z domu, wszyscy to zauważą! Zobaczysz! Ludzie staną się bardziej przyjaźni, ponieważ będą odczuwać Twój niesamowity stan. Bądź otwarty na innych. Kupując bilet w kiosku urwij sympatyczną pogawędkę z panią w okienku. Jadąc taksówką pośpiewaj disco-polo razem z kierowcą. Wyjaśnij lub puść w niepamięć wszystkie niedomówienia ze współpracownikami. Od dziś staraj się zbudować z nimi zgrany wspierający się zespół. Twój wielki szczery uśmiech i wyśmienity humor bardzo szybko zacznie przyciągać nowych partnerów biznesowych, ciekawych znajomych, a może nawet oczaruje Twoją przyszłą drugą połówkę, jeśli jeszcze się nie znalazła 🙂 Nie bierz życia zbyt serio. Potraktuj je jak przygodę, której scenariusz leży tylko w Twoich rękach.

Dziękuję za przeczytanie moich wskazówek.
Pamiętaj, że zawsze możesz do mnie napisać
Trzymam kciuki za Twój rozwój zawodowy
i życzę samych sukcesów.

doradca kariery

Przeczytane? Bardzo się cieszę!

Czas wziąć sprawy w swoje ręce! Zacznij działać, zanim znajdziesz tysiąc wymówek, dlaczego chcesz jeszcze poczekać. Nie ma lepszego momentu na rozpoczęcie swojego treningu kariery, jak właśnie teraz.

Ciekawe? Chcesz więcej?

Zapisz się na newsletter. Otrzymasz nie tylko powiadomienia o nowych treściach na blogu, ale też dwa bezpłatne autorskie poradniki, prawdziwe skarbnice wiedzy, które od ręki pomogą Ci w planowaniu Twojej kariery.

4 thoughts on “Zacznij swój dzień od ładowania akumulatorów”

  1. Od dłuższego czasu staram się praktykować takie podejście. Wolę wstać pół godziny wcześniej i celebrować śniadanie, które przygotowuję z dużą starannością, wypić kubek aromatycznej kawy. Przy kawie lubię poczytać ulubione blogi, ciekawe artykuły, posłuchać muzyki lub po prostu usiąść i posiedzieć. Wyznaję zasadę, że jaki poranek taki cały dzień. Chociaż nie tkwię w tym przekonaniu zawsze np. kiedy poranek nie jest zbyt łaskawy, staram się zmienić nastawienie na dalszą część dnia. Skuteczność jest spora 🙂

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *