fbpx

Ostatnio przypomniałam o możliwości wysłania do mnie CV w celu bezpłatnej analizy i cóż….kilka osób wysłało mi dokument po „poprawkach” doradców oraz historie różnych „współprac”. Dziś przeczytałam ok 7 podobnych historii. Jestem mega wkurzona bo coś takiego woła o pomstę do nieba. To co przeczytałam, to jakieś kpiny …nawet nie wiem jak to inaczej nazwać, żeby zachować jakiekolwiek ramy kultury. Jestem absolutnie zła, że takie partaczenie sprawy uchodzi komuś na sucho, robiąc kandydatom ogromną krzywdę.

 

Ja wiem, że nie musisz być ekspertem od rynku pracy. W końcu właśnie dlatego szukasz wsparcia u doradcy zawodowego. To doradca ma być ekspertem, który Cię poprowadzi, pomoże i wyposaży w skuteczne narzędzia. To on ma być na bieżąco z rynkiem i wiedzieć jak najlepiej pokazać Ci istniejące szanse i zagrożenia. Na tym polega jego zadanie, na pomaganiu. Ale Ty też masz swoje. Musisz go dobrze i ŚWIADOMIE WYBRAĆ.

 

Tak, musisz wziąć to na klatę. Inaczej z sukcesu nici. Osobiście znam MNÓSTWO cudownych osób, które działają z pełnym zaangażowaniem i sercem po to, by każdy klient osiągał realne wyniki. Wiem też, że jak w każdej branży, znajdą się „czarne owce”, skutecznie zabijające pozytywne wrażenie pracy z doradcą. Ale coś z tym fantem trzeba zrobić, dlatego proszę zwracaj uwagę na to z kim pracujesz. Czym się kierować wybierając swojego doradcę? Oto kilka wskazówek

 

BŁAGAM SZUKAJ KOGOŚ KTO SIĘ NA TYM ZNA
Powiedz mi szczerze, zaufałbyś szczerbatemu dentyście? A trenerowi, który wykona max 30 brzuszków? No właśnie. Tak samo jest z doradcą. Jak może pomóc Ci ktoś kto „machnął” kilka „sivików” rodzinie i uważa się za super kreatora, bo się wszystkim podobało? Jak może pomóc Ci ktoś, kto używa jednego szablonu od kilku lat, bo przecież do tej pory się sprawdzało? Jak może REALNIE pomóc Ci ktoś, kto za szczyt „super” CV uważa napaćkany w photoshopie jeden wielki bazgroł? CV ma być MERYTORYCZNE, KONKRETNE i UŻYTECZNE oraz zgodne z TRENDAMI.

O tak! Rynek pracy jak każdy inny ma swoje „mody”, „trendy” i inne uwarunkowania, z którymi trzeba być na bieżąco, żeby kandydat miał szansę na sukces. Zanim wybierzesz osobę, która ma zaprojektować Twoją wizytówkę, sprawdź go! Przecież ten dokument reprezentuje Twoją kandydaturę. Naprawdę oddasz „pierwsze” wyobrażenie na Twój temat komuś, kto się na tym nie zna? Wystarczy krótka rozmowa, kilka pytań pozwalających na „zbadanie” co doradca realnie potrafi. Zapytaj o proponowany układ, kolory, słowa klucze, o to jak zbuduje profil zawodowy, jaką ma koncepcje. Nie umie nic doradzić? Nie „wyciąga” z Ciebie kompetencji? Czas poszukać następnego.

 

RADŹ SIĘ TYCH, KTÓRZY SOBIE RADZĄ
Jeśli chcesz mieć swoją firmę, poproś o pomoc kogoś kto tę firmę prowadzi. Chcesz pracować w korpo? Sprawdź czy doradca ma jakiekolwiek pojęcie na temat specyfiki tego miejsca pracy. Chcesz się przebranżowić? Zapytaj doradcę o kolejne kroki jakie powinieneś zrobić. Nie umie odpowiedzieć na te pytania?  Już wiesz co masz zrobić.

 

WIEDZA, SERCE, DOŚWIADCZENIE
Dobry doradca ciągle się uczy, jest naładowany energią i stoją za nim liczby. Dobry doradca daje przykład i pokazuje NA SOBIE rozwiązania, które są sprawdzone. Pamiętaj, masz prawo pytać. Sprawdź profil na portalach społecznościowych, poproś o CV, zapytaj o szczegóły prowadzonej działalności. Pytaj, pytaj, pytaj.

 

Heh emocje wyładowane. Naprawdę życzę Ci tylko wspaniałych doradców, którzy wiedzą co robią.  Jest ich pełno, wystarczy dobrze poszukać. Miej odwagę sprawdzić z kim pracujesz i śmiałość do zadawania pytań. W ostatecznym rozrachunku przegrać lub wygrać możesz tylko Ty.

Dziękuję za przeczytanie moich wskazówek.
Pamiętaj, że zawsze możesz do mnie napisać
Trzymam kciuki za Twój rozwój zawodowy
i życzę samych sukcesów.

doradca kariery

Przeczytane? Bardzo się cieszę!

Czas wziąć sprawy w swoje ręce! Zacznij działać, zanim znajdziesz tysiąc wymówek, dlaczego chcesz jeszcze poczekać. Nie ma lepszego momentu na rozpoczęcie swojego treningu kariery, jak właśnie teraz.

Ciekawe? Chcesz więcej?

Zapisz się na newsletter. Otrzymasz nie tylko powiadomienia o nowych treściach na blogu, ale też dwa bezpłatne autorskie poradniki, prawdziwe skarbnice wiedzy, które od ręki pomogą Ci w planowaniu Twojej kariery.

2 thoughts on “Pseudo Doradcy”

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *