fbpx

Kamila Czarnomska-Shiers

Zanim blisko 10 lat temu stałam się doradcą kariery, przez ponad rok sama byłam bezrobotna. To doświadczenie stało się dla mnie bardzo cenną lekcją. Wyciągnięte wnioski są podstawą moich obecnych działań. Doskonale znam emocje, z jakimi borykają się osoby chcące zmienić swoją sytuację zawodową. Rozumiem ich potrzeby, lęki, marzenia. Wiem, jak ważnym elementem życia jest dobrze płatna, satysfakcjonująca praca. Zdaję sobie sprawę z tego, że dla moich klientów rynek pracy może być „czarną magią”, tak jak kiedyś był dla mnie, dlatego przekazuję im specjalnie przygotowane materiały dydaktyczne oraz narzędzia dodatkowe, skutecznie wspierające proces szukania swojej ścieżki zawodowej.

Spełniam się też w innych rolach – jako szczęśliwa żona Kanadyjczyka (Harleyowca), właścicielka wspaniałego, międzynarodowego biznesu online, wykładowca na uczelniach, trener B2B, blogerka, audytor biznesu. Każda z nich wzbogaciła mnie jako doradcę oraz pozwoliła jeszcze lepiej poznać wyzwania, z jakimi mierzą się kandydaci. I właśnie dlatego tak skutecznie im pomagam.

Moje liczby

Gdzie się kształciłam?

Jestem absolwentką studiów podyplomowych na Wyższej Szkole Bankowej na kierunku Doradztwo Zawodowe z Elementami Coachingu. Zdobyłam również tytuł magistra na kierunku Marketing i Komunikacja Społeczna, również na Wyższej Szkole Bankowej, a także dyplom licencjata z Dyplomacji i Negocjacji Międzynarodowych.

Ukończyłam liczne kursy i szkolenia z zakresu rozwoju biznesu, prowadzonych przez uznanych trenerów oraz coachów kariery.

Dlaczego możesz
mi zaufać?

Specjalizuję się w pracy z przedstawicielami kadry executive, którzy doceniają wysoką jakość merytoryczną i wizualną przygotowanych CV, profili na portalach biznesowych oraz indywidualnych strategii planowania kariery.

Top managerowie zwracają szczególną uwagę na to, w jaki sposób zarządzam ich personal brandingiem oraz delikatną kwestią poszukiwania nowych współprac, wyzwań. Wiem, że jest to dla nich bardzo ważne, dlatego tak prowadzę doradztwo, by w pełni sprostać ich wymaganiom. Jednocześnie mam odwagę powiedzieć niewygodną prawdę, jeśli wymaga tego sytuacja, by podnieść skuteczność naszych działań. 

Planuję także kariery specjalistów i managerów. Znając konkretne wymagania pracodawców wiem czego szukać u kandydatów, które kompetencje, talenty, obowiązki i sukcesy należy podkreślić na każdym etapie rekrutacji. Pokazuję również jak wykorzystać poszczególne mechanizmy rynku pracy, również tego „ukrytego”, dopasowując je do rangi stanowiska, a także specyfiki danej branży. 

Pomagam również młodzieży szkolnej oraz studentom w poznaniu swoich mocnych stron i ustaleniu najlepszej strategii rozwoju kariery.

Co mnie wyróżnia?

Pracuję na całym świecie

Zawsze powtarzam, że dobry i skuteczny doradca kariery to taki, który zna mechanizmy rynku pracy i biznesu od podszewki, wraz z jego potrzebami i unikalnymi mechanizmami wewnętrznymi. Robię więc wszystko, aby poznać każdy model, w którym moi klienci mogą zrobić karierę.

Realizuje projekty dla firm z Kanady i Nowej Zelandii. Pomogłam wrócić do Polski kandydatom z całej Europy. Wspierałam w relokacji na rynek amerykański, australijski, azjatycki, europejski i Bliski Wschód. 

Green Food Recipe Ebook Instagram Post (Wpis na Facebooku) (32)

Jaki jest mój styl pracy?

Lubię konkrety. Szanuję Twoje pieniądze, dobrze wiem, że płacisz za odpowiedzi, rozwiązania i narzędzia – i właśnie to ode mnie dostaniesz. Jestem wymagającym doradcą, istnieje bardzo wysokie prawdopodobieństwo, że zadam Ci „pracę domową”, zlecę wykonanie dodatkowych zadań lub testów. Wszystko po to, abyś dokładnie poznał siebie, a także mechanizmy rynku pracy i… więcej do mnie nie wracał. 

Moi najlepsi klienci po zakończeniu współpracy ze mną są w pełni świadomymi, samodzielnymi kandydatami. Często pełnią rolę ambasadorów Treningu Kariery, za co serdecznie dziękuję. Jestem pewna, że niedługo dołączysz do tego grona – zapraszam z otwartymi ramionami.